عضویت

۲۳ خرداد ,۱۴۰۳

(تغییر زبان)

{main_header}

۲۳ خرداد ,۱۴۰۳

۲۳ خرداد ,۱۴۰۳

حضور پرسنل پارک در اولین مجمع نوآوری آسیا و اقیانوسیه

اولین مجمع نوآوری آسیا و اقیانوسیه روز سه شنبه مورخ 98/03/28 در سالن اجلاس سران تهران برگزار شد. پیمان صالحی رئیس اولین مجمع نوآوری آسیا و اقیانوسیه در سخنرانی آغاز برنامه گفت: در سازمان اسکاپ فرض ما براین است که علوم و فناوری شاخص اصلی توسعه پایدار محسوب می‌شود و استارتاپ ها مصالح تکنولوژی جدید و توسعه پایدار را تشکیل می‌دهند.

وی خاطر نشان کرد: این مجمع در دو روز برگزار می‌شود؛ شش نشست تخصصی با موضوع “خط مشی دولت‌ها در ارتقای استارتاپ ها “، ” زنان، نوآوری و فناوری “، ” پارک‌ها و مراکز رشد فناوری “، ” سرمایه گذاری در فناوری و نوآوری “، ” نوآوری‌های برخاسته از بستر جامعه ” و ” تاثیر همکاری‌های جنوب – جنوب در ارتقای سطح علم، فناوری و نوآوری ” در نظر گرفته شده که با حضور چهره‌های بین المللی در هشتمین نمایشگاه بین المللی فناوری و نوآوری (اینوتکس) که اکنون در محل دائمی نمایشگاه‌های تهران برپا است، برگزار می‌شود.

رئیس اولین مجمع نوآوری آسیا و اقیانوسیه بیان داشت: امیدواریم اولین مجمع آسیا و اقیانوسیه به عنوان سنگ فونداسیون همکاری بیشتر بین کشورهای عضو اسکاپ باشد.

این مجمع با شرکت ۷۰ نفر از وزرای علم و فناوری و نمایندگان کشورهای عضو اسکاپ و رؤسای سازمان‌های بین‌المللی مرتبط با فناوری و نوآوری در تهران برگزار گردید. ۵۰ کشور از جمله هند، چین، کره جنوبی، سنگاپور، روسیه، مالزی، اندونزی و نیز نمایندگانی از سازمان‌های بین‌المللی و نیز ۲۰ نماینده از آژانس‌های بین المللی تخصصی از قبیل (یونیدو- (UNIDO یا سازمان توسعه صنعتی ملل متحد، سازمان همکاری اقتصادی (اکو- Economic Cooperation Organization) ، سازمان همکاری شانگهای، گروه هشت کشور اسلامی در حال توسعه (D۸)، مقر دائمی مرکز منطقه‌ای مدیریت اطلاعات بلایا برای آسیا و اقیانوسیه (اپدیم)در این مجمع حضور داشتند.

اشتراک گذاری: